Тайното оръжие за Мекотели

Тайното оръжие за Мекотели

Тайното оръжие за Мекотели

Blog Article



Други заболявания Можете ли да развиете астма от излагане на азбест?

Повечето остават в седиментите на дъното на водните тела, въпреки че някои - като главоногите - плуват свободно.

Оттук част от кръвта попада направо в съдовете, влизащи в хрилете и след това в предсърдието. Така кръвта не е изцяло артериална. Кръвта има амебовидни левкоцити и дихателен пигмент – хемоцианин, при някои се среща и хемоглобин.

Дишат чрез един или два чифта хриле (ктенидии). Могат да дишат и чрез мантийната си празнина.

Използваме бисквитки, за да оптимизираме нашия сайт и нашите услуги.

Очите на шпиц текат - какво да правя и как да намеря причината

Во морфолошки поглед, на мекотелите може да се разликуваат неколку региони: глава, на која се наоѓаат устата и сетилните органи; труп, во и на кој се сместени главните, витални органи; стапало, кое претставува месест орган што служи за движење и наметка (или мантија), како голем набор на кожата помеѓу трупот и стапалото.

Видовете октоподи донякъде се различават по организацията на мозъка си и тъй като са проучени само няколко, никой не знае дали всички са еднакво надарени. Рой Колдуел, изследовател на октоподите от Калифорнийския университет в Бъркли, казва: „Някои, които съм виждал в лабораторията, изглеждат от глупави по-глупави.“ Кои например? „

Един вид мекотели, аплакофорите, са цилиндрични червеи без нито черупка, нито крака.

Двучерупчестите се характеризират със своите шарнирни черупки и живеят както в морски, така и в сладководни местообитания.

Во морфолошки поглед, на мекотелите може да се разликуваат неколку региони: глава, на која се наоѓаат устата и сетилните органи; труп, мекотели во и на кој се сместени главните, витални органи; стапало, кое претставува месест орган што служи за движење и наметка (или мантија), како голем набор на кожата помеѓу трупот и стапалото.

Двучерупчестите са група мекотели, която включва миди, миди , стриди, миди, черупки, бръсначи, черупки на Венера, сондажи, корита и много други (някои от които живеят в дълбоките води и все още не са идентифицирани).

Красотата и благодатта на конете във фотографиите на воечек кваатовски

Вижте още: Октоподите – майстори на камуфлажа и сръчни ловци

Report this page